Dzień Dobry- Czy to tak trudno powiedzieć

Dodano 6 lutego 2014, w Bez kategorii, przez Wiolcia4

Znowu będę smędzić :)

Dlaczego nie mówimy Dzień dobry ? Czy to kwestia wychowania, czy tego, że jest się bogatym i ma się zwyczajną kasjerkę w d. …?

Chyba jakaś kultura, wypadałaby odpowiedzieć to dzień dobry, jak się również (ładnie) do kogoś mówi.

Ci, którzy przychodzą do marketu i nie tylko, odbąkną coś, albo nic nie mówią, tylko się patrzą jak na wariatkę.

Czy ja jestem nie widzialna? Nie jestem wariatką, można mi odpowiedzieć :) Nie zauważać kasjerki, to każdy potrafi, ale jak się chce coś od niej i się widzi jakiś błąd, to każdy pierwszy. To może ja wtedy nie powinnam klienta zauważać ? Tak było by najlepiej, ale niestety nie można.

Zamiast dzień dobry coś odbąknie, popatrzy się jak na wariatkę, albo powie „No” albo „tak” Co to ma być?!

Kasjerka nie jest popychadłem, nie jest przedmiotem i nie jest byle kim. Jest człowiekiem, kobietą lub mężczyzną. Tez się ją szanuje jak każdego innego człowieka. Czy do członka rodziny, też tak się odzywają? Można z nią porozmawiać czy pośmiać się, coś normalnego powiedzieć, a nie tylko pretensje..

A nie me, ani be, ani pocałuj mnie w d… Ani dzień dobry, ani do widzenia, nawet dziękuje nie powie taki cham i myśli, że jest ważny..

Scyzoryk mi się otwiera. Kulturalni w d**** Krawaciarze . Nie wszyscy. Ale ktoś, o kim mówię, może tu wejdzie i zobaczy co myślę o takim bogaczu..

Dziękuje za wypowiedź, Do widzenia :)

Otagowane:  

17 Responses to Dzień Dobry- Czy to tak trudno powiedzieć

 1. ~MaMMa pisze:

  ja tam zawsze mowie, szkoda ze kasjerki czesto udaja gluche
  taka przypadlosc chyba :P

  • wioleta4444 pisze:


   Może za cicho mówisz ? :) Albo nie słyszą nie raz.. zamyślą się.. Nie powiem, bo nie raz, nie chce im się chyba.. Istnieją i takie kasjerki :)

   • ~MaMMa pisze:

    hehe wlasnie chyba im sie nie cha, ja rozumiem :P ale chyba to czesc tej pracy – bycie milym i nie kazdy sie nadaje
    ;-)

    • wioleta4444 pisze:


     Zgadzam się
     To pewnie już rutyna.. Nie chce się nic, nie ma ochoty przychodzić.. chodzi z przymusu, to i nie raz tak jest..

 2. Herbatkowa pisze:

  masz racje, trzeba być miłym, ja pracuje na stoisku miesnym i az sie miło robi jak ktos jest uprzejmy, az chce sie obsługiwac, a jak ktos przyjdzie naburmuszony i fochy pokazuje to az sie w srodku gotuje, pozdrawiam

 3. ~pirelka pisze:

  Znam to z codzienności w sklepie.. :/

 4. ~Magiczne Słowa pisze:

  Nie masz się co denerwować takimi ludźmi. To z nimi jest coś nie tak. Kulturę i uprzejmość wynosi się z domu, widać nie każdy się jej nauczył…

 5. ~Gloria pisze:

  Rodzice wychowali mnie w taki sposób, że szacunek do osób musi być. Ukłonić się sąsiadom. Mówić proszę, dziękuję, do widzenia. Nie boli ;-)

 6. ~Świat się kręci wokół Lenki pisze:

  mnie też to zawsze drazniło! wpadła taka Paniusia zbotoksowana i patrzyła na mnie jakbym była człowiekiem gorszej kategori. szkoda tylko, że sama miała butik i też była w nim sprzedawczynia… ale to przecież butik a nie jkiś spożywczak. heh. praca jak każda inna a dupe wyżej niż głowe nosiła!

 7. Też mnie denerwuje takie buractwo…

 8. ~Nitka pisze:

  No właśnie.. mam wrażenie, że w Polsce panuje jakaś mylna opinia/przekoananie, że kasjerka jest kimś bez rozumu, wykształcenia i uczuć.. Beznadzieja.

  W Anglii jest zupełnie inaczej, wszędzie jest pełna kulturka. Wszędzie.

 9. Niestety, brak kultury jest wszechobecny.

 10. Uwierz bardzo często ludzie mają z tym ogromny problem trzeba ich upominać je jednemu jest ciężko buzie otworzyć najwidoczniej w świecie nie chce im się odpowiadać i tyle.

 11. ~Ilona C pisze:

  Ja za to zawsze mam problem odwrotny :) Zawsze miła, uśmiechnięta, dzień dobry i wgl, drobe proponuje i te sprawy, a te jakby za kare tam siedziały ;/ oczywiście nie wszystkie, ale jest kilka takich w moich osiedlowych marketach ;(

  • wioleta4444 pisze:


   Jesteś idealną klientką. Chciałbym takich więcej :) No nie raz się trafi taka baba na kasie nie zadowolona. Ale jak ma być jak pewnie jej mało płacą. Z czego się cieszyć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>